Konstrukce dřevostaveb


Výstavba dřevěných konstrukcí domůZajistit potřebu bydlení výstavbou vlastního rodinného domu je významným životním rozhodnutím. Důvodů proč vybrat z možných technologií výstavby právě dřevostavby je hned několik :

dřevostavby vynikají zejména velmi nízkými náklady na vytápění

životnost dřevostaveb je stejná jako plánovaná životnost zděných staveb - cca 100 let...

Dřevo je materiál zdravotně nezávadný, teplý a přirozeně reguluje vlhkost

Z hlediska mechanických vlastností, má dřevostavba velice lehkou a pevnou konstrukci s minimálními nároky na základovou konstrukci

Vysoce variabilní sendvičový systém umožňuje postavit doslova jakýkoliv dům

Samonosná obvodová konstrukce nabízí široké možnosti. Je možné bez problémů zcela přestavět vnitřní (nenosné) příčky nebo realizovat přístavbu nebo nástavbu.


Popis konstrukce domu


Konstrukce domu je možné stavět, buď na základové desce, základových pasech nebo na patkách.

Obvodové stěny jsou ze sušeného hoblovaného materiálu 4 x 9 nebo 4x 14 nebo 4 x 18 cm. Tyto dřevěné profily jsou osově vzdáleny 41,5 cm. Z venku je konstrukce opláštěna OSB deskami 12 mm přímo na nosné profily, což zajišťuje stužení celé konstrukce. Konstrukci stropu tvoří sušené hoblované fošny 4 x 24 cm, které jsou osově vzdáleny 41,5 cm. Stropní fošny jsou přikotveny k profilům obvodových stěn, což zajišťuje celkovou odolnost a tuhost celé konstrukce. Pochozí podlaha je pobita OSB deskami 18 mm.